Sapratu Ja Jūs turpināt izmantot doto vietni bez noklusēto iestatījumu izmaiņām, Jūs piekrītat cookie failu izmantošanai Center.lv vietnē.

Labas lietošanas prakse

Kad 19. gadsimtā tika veikti pirmie mēģinājumi radīt ko attāli līdzīgu tam, ko mūsdienās saucam par fotogrāfiju, foto ekspozīcija (gaismas tveršana uz gaismjūtīgas matricas) varēja aizņemt vairākas stundas un pat dienas. Mūsdienās, pateicoties tehnoloģiskajiem risinājumiem, ir iespējams radīt asu un gaišu fotogrāfiju pat sekundes simt- un tūkstošdaļā.

Fototehnika 21. gadsimtā apvieno labākās no līdzšinējām inovācijām. Objektīvi sastāv no vairākām ārkārtīgi precīzi novietotām lēcām un lēcu grupām, kuras izgatavotas no augstvērtīgiem materiāliem, rūpējoties par ikkatru tehnisko niansi, lai iegūtu pēc iespējas kvalitatīvāku attēlu.

Jūsu drošībai un komfortam:
 • izmantojot tālummaiņas objektīvu ar piedziņu, uzmanieties, lai objektīvā neiekļūtu pirksti vai sīki priekšmeti;
 • izvairieties no darbībām, kuru rezultātā ierīcei var rasties fiziski, kosmētiski vai virsmas bojājumi;
 • lietojiet ierīci tikai savienojumā ar piederumiem, papildaprīkojumu un citiem izstrādājumiem, kas atbilst Sony norādītajam tipam, stāvoklim un standartam;
 • neveiciet remontu vai remonta mēģinājumus.
Kas var sabojāt nomāto ierīci?
 • lietus / mitrums;
 • putekļi / netīrumi / smiltis;
 • kritieni / triecieni;
 • stipras gaismas avots, piemēram, saules stari (var tikt bojātas iekšējās komponentes).
Kā savienot objektīvu ar fotokameras korpusu?
 1. Pirms objektīva pievienošanas/noņemšanas pārliecinieties, ka kamera ir izslēgta (barošanas slēdzis pozīcijā OFF).
 2. Noņemiet kameras korpusa vāciņu, kas sargā objektīva pievienošanas vītni, kā arī vāciņu no objektīva aizmugures.
 3. Lai novērstu putekļu un netīrumu iekļūšanu kamerā, pēc objektīva noņemšanas ātri pievienojiet korpusam citu objektīvu vai uzlieciet vāciņu, kurš aizklāj kameras korpusa objektīva pievienošanas vītni, pasargājot kameru no putekļiem. Vienmēr lūkojiet, lai objektīva vāciņš/vāciņi ir uzlikti, kad objektīvs netiek lietots.
 4. Lai uzmontētu objektīvu uz kameras korpusa, novietojiet stiprinājuma vietas atzīmes (balti punktiņi) uz objektīva un kameras vienu otrai pretī.
 5. Turiet kameru ar objektīvu uz leju, lai nepieļautu putekļu iekļūšanu kamerā.
 6. Satuviniet kameras korpusu ar objektīvu tā, lai baltās stiprinājuma vietas atzīmes uz abām iekārtām sakristu un objektīva un kameras vītnes atrastos paralēli. Tad ievietojiet objektīvu vītnē un viegli grieziet objektīvu pulksteņrādītāja kustības virzienā, līdz tas ar klikšķi nostājas fiksētā stāvoklī.
 7. Pirms uzņemiet attēlu vai video, noņemiet objektīva priekšējās puses vāciņu.

 

Piezīmes:

 • Montējot objektīvu uz kameras korpusa, nespiediet un neturiet piespiestu objektīva atbrīvošanas pogu.
 • Objektīva savienošanu ar kameras korpusu neveiciet ar spēku.
 • Ja vēlaties uzņemt pilna kadra attēlus, izmantojiet pilna kadra kamerai paredzētu objektīvu.
 • Kad nesat kameru ar tai pievienotu objektīvu, cieši turiet gan kameru, gan objektīvu.
 • Neturiet objektīvu aiz tās daļas, kura tiek izvirzīta, regulējot tālummaiņu vai fokusu.
Kā noņemt objektīvu no fotokameras korpusa?
 1. Līdz galam nospiediet objektīva atbrīvošanas pogu un grieziet objektīvu pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam līdz atdurei.
 2. Uzlieciet objektīva priekšējo un aizmugurējo vāciņu, kā arī kameras korpusa vāciņu objektīva vītnei, iepriekš pārliecinoties, ka tie ir brīvi no putekļiem.

 

Piezīmes par objektīva mainīšanu

Neuzmanīgi rīkojoties, kamerā un lēcās var iekļūt putekļi un netīrumi, kas apgrūtina iekārtu darbību. Ja, mainot objektīvu, kamerā nonāk putekļi vai netīrumi, kuri pielīp attēlu sensora virsmai (kameras daļai, kura gaismu pārvērš elektriskajā signālā), atkarībā no attēla uzņemšanas vides tie var izskatīties kā tumšas vietas, pleķi.

Noņemot objektīvu no kameras, ātri pārvietojiet to uz vietu, kas nav putekļaina.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā papildu informācija pieejama Sony Center veikalā Brīvības ielā 40, kā arī sazinoties pa tālruņiem: +371 67 280 979, +371 20 262 646 vai e-pastu: sonycenter@center.lv. 

Novēlam patīkamu lietošanu!

Uzdod jautājumu!
  SalīdzinātNotīrīt